החופים הכי יפים בעולם שלא שמעתם עליהם

החופים הכי יפים בעולם שלא שמעתם עליהם

חופי המשטרה באורך של 1.16 מיליון קילומטרים מנווה עשרות אלפי חופים. חלק מהם, כמו ריו דה ז'ניירו והונולולו, מפורסמים בכל העולם, ואחרים מוכרים רק לתושבים המקומיים. בסקירת היום שלנו - חופי הים היפים של העולם, המופתים אפילו את התיירים הרבים.

תוכן

  • לתמונות שיפהפיות: החופים הטובים ביותר של אירופה;
  • עם חול לבן וגלי תיכוניים: החופים הטובים ביותר של שני האמריקות;
  • חולות זהב של היבשת השחורה: החופים הכי יפים של אפריקה;
  • ציוריים ולא נגעים ביפן: החופים הכי יפים בעולם והחופים הכי טובים של אסיה;
  • מצפון לדרום: החופים הכי יפים של רוסיה.

לתמונות שיפהפיות: החופים הטובים ביותר של אירופה

השורות הראשונות בדירוג של החופים הכי יפים בעולם מוצפים על ידי האי הספרדי פורמנטרה, היווני נאוואיו והאיטלקי פוזיטנו. האם זה לא מפתיע אותך? אז למטה יש אפשרויות פחות תיירותיות.

החוף הכי יפה בסרדיניה - פורטו-ג'ונקו, איטליה

בתוך 200 חופי סרדיניה היפים, פורטו-ג'ונקו מתקדם בגודלו (יותר מ-800 מטר) - הוא לא מתמלא גם בשיא העונה. רצועת חול הורודה רחבה מפרידה בין הים ללגונה, בה מתגוררים פלמינגואים ורוזים. בברים ניתן לרכוש משקאות, לשכור מזרון ומטרייה. על הצוק מעל פורטו-ג'ונקו תלויה מגדלת אראגונזה בגובה 9 מטר מהמאה ה-17 - הקיא יזון את מי שמתסבל במעלות בנוף נהדר של הסביבה. העיר הקרובה ביותר לפורטו-ג'ונקו - וילסימיוס. מקליארי, הדרך תיקח בערך שעה.

החופים הכי יפים בעולם שלא שמעתם עליהם
מקור

החוף הסתרי היפה של יוון - ארטס, חלקידיקי

עם זרם התיירים של 22 מיליון תיירים בשנה מכל רחבי העולם, קשה לצפות מהחופים היווניים להיות שקטים. אך במפרץ ארטס, במפלס חצובה ביערות אומות, אפשר להרגיש כיצד היה חלקידיקי לפני התמהלה התיירותית.

על החוף הגדול ביותר קיים בר הפועל רק בשיא העונה, בחופים האחרים לא מוצרך שירות, ולכן מומלץ להביא איתך את כל מה שצריך.

ליד החוף קיימת פנסיון קטנה וטברנה. ארטס ממוקם במרחק של 5 ק"מ מכפר טורוני על ידי דרך מרוצפת, עם קטע קטן של שביל זיעה בסופו.

החוף היפה ביותר של הפירנאים הצרפתיים - ארז'ל-סיר-מר, לנגדוק-רוסייון

רצועת החוף באורך של 7 קילומטרים של העיירה ארז'ל-סיר-מר הוענקה בדגל כחול ונחשבת לאחת הנקיות ביותר בעולם והטובה ביותר בחלק זה של חופי צרפת. למי שמעדיף אבן גבעול, קצת יותר מרחוק יש חוף אבן באורך של 2 קילומטרים ברקו. החלק המרכזי של החוף, המתקשר לפרומנד וליער אורנים, הוא הכי נעים. ניתן להתארח בעצמה בארז'ל-סיר-מר, עיר ציורית בסגנון קטלוני עם רחובות עתיקים נאה. נסיעה של עד 15 דקות ברכב מקוליורה התיירותית, שחוף הים האישי שלה אינו לגמרי כל כך טוב.

החופים הכי יפים בעולם שלא שמעתם עליהם
מקור

עם חול לבן וגלי תיכוניים: החופים הטובים ביותר של שני האמריקות

איפנמה, קופקבנה או מיאמי ביץ'? החופים האלה מכריעים ומוכרים ללא צורך בנו. אנו נספר על חופי שתי האמריקות, שנחשבים לאחד הטובים בעולם.

החוף הכי יפה של ברזיל - פרננדו-די-נורוניה

50% משטחה של אמריקה הדרומית משויך לברזיל - והחופים הטובים ביותר של המדינה הזו. בקרו בארכיפלג געשי פרננדו-די-נורוניה בשעה שרוכבים מהיבשת - חופיו נחשבים לכי יפים בעולם, אך אפילו בתוכם דומה נבחר באיים באיה-דו-סנשו. יהיה עליך לרדת לחוף דרך גשרות עץ, סולמות תלים וסלעים חדים. אבל המאמץ משתלם: חול רך, מים שקופים, צמחיה טרופית עשירה, הזדמנות לשחות בים בין צבי ים, דולפינים, אלבטרוסים וכרישים בטוחים לאדם. האם זה לא המקום הכי טוב בעולם? מהערים הגדולות בברזיל הגעה לארכיפלג בטוחה במטוס, לאחר מכן לאייה-דו-סנשו באוטובוס.

החופים הכי יפים בעולם שלא שמעתם עליהם
מקור

החוף היפה ביותר בין שני האוקיינוסים - קאיו-דה-אגואה, ונצואלה

החוף היפה ביותר של ונצואלה ממוקם בקצה המערבי של אשלייג לוס-רוקס, בערכון כ-45 דקות מהאי גראן-רוקה, מרכז תיירותי מקומי. האי החופשי הקטן קאיו-דה-אגואה מפורסם ברחבי העולם בשל חול הלבן כמו שלג, בצבע הים הכחול בלתי נתפס וב"גדר" טבעית - סלעי חול בין האיים, עליהם ניתן לטפס בין שני האוקיינוסים. ניתן להגיע לאי עם סיור או באופן עצמאי, על ידי שכור סירה.

זכרו, שאין מקורות מים מתוקים, חנויות או תשתית אחרת בשמורת.
החופים הכי יפים בעולם שלא שמעתם עליהם
מקור

החוף הכי יפה בעולם עם ההיסטוריה המקומית - פלאיה-רוינאס, מקסיקו

אל-קסטייו - מקדש עתיק של עם המאיה בטולום בחצי האי יוקטן. מהרוחות, המוקף בצמחייה טרופית, ניתן לרדת לים קטן, נפלא ביופיו. כדי לצלם עצמים ללא המון תיירים מכל רחבי העולם, הגיעו עד ל-10 בבוקר או לאחר 4 בצהריים. בשאר הזמן ניתן לבלות בחוף היפהפה אל-פארייזו, ששמו (פארדיסו) מדבר בעד עצמו. טולום ממוקם בערך 180 ק"מ מקנקון, הגעה לעיירה היא הכי פשוט ברכב או באוטובוס ממרכז התחבורה של האיזור - עיר פלאיה-דל-כרמן.

החופים הכי יפים בעולם שלא שמעתם עליהם
מקור

החוף הפיראטי הכי יפה - דריי-טורטוגס, פלורידה, ארצות הברית

אטרקציה המרכזית של איי דריי-טורטוגס במפרץ מקסיקו - מצודת ג'פרסון, מצודה שנבנתה במאה ה-19 למען היאם עם הפיראטים. חולות הלבן הנעימים מתפשטים לאורך קו החוף, כולל תחת קירות המצודה העתיקה. המים הבירווזיים שלים והאווירה כאילו מתוך "הפיראטים של ים הקריבים" מעניקים לדריי-טורטוגס מקום חוקי ברשימת החופים הכי יפים בעולם. כדי להגיע לאיים, ניתן לשכור סירה או לעלות על אפרסום מקי-וויסט, המסע בכיוון אחד יקח כ-2.5 שעות.

החופים הכי יפים בעולם שלא שמעתם עליהם
מקור

חולות זהב של "היבשת השחורה": החופים היפים ביותר באפריקה

כאשר הדיבור מתגבר על חופי אפריקה, ראשית מגיעים לרוחם אצל התיירים הרוסים:

  • מצרים
  • מרוקו
  • תוניסיה

אך לא רק באמצעות מדינות אלו מתיירים נהנים מנופש בחופי "היבשת השחורה".

החוף היפה ביותר באיי סיישל - אנס-אנס, מעה

התיירות משתתפת פעולה ב-50% מהכלכלה של איי סיישל. למה - ברור בחוף הפוסטקרד הנופשי אנס-אנס במעה. מים שקטים וברורים, ירידה תלתלית, עולם ימי עשיר - כאן יהנו הנוצרים והמשפחות עם ילדים מכל העולם. עבור נופש באנס-אנס מומלץ להזמין חדר במלון המפואר Four Seasons Seychelles. אם אתם מגיעים מאזור אחר של האי, מומלץ להגיע מוקדם, מאחר שמספר חניות מועט. לאחר מכן מחכה לך ירידת 20 דקות מההר וביקור על ידי שירות הביטחון של המלון.

החופים הכי יפים בעולם שלא שמעתם עליהם
מקור

החוף הכי יפה בעולם לצפרדעים - נוסי-אירניה, מדגסקר

נוסי-אירניה - שני איים קטנים בארכיפלג נוסי-בה, מחוברים על ידי חול המחילה הארוכה שביניהם. במהלך מתיחת המים, בהעברת החול מנלה לאי אחר - אך זהירות בזרם! חופי נוסי-אירניה-בה מושכים בחול לבן דק, במים אקוואמריניים טהורים בלגונתם, בצמחייה טרופית עשירה ובאפשרות להתלהב מצפרדעים, שבלילה הן מניחות ביצים על החוף של נוסי-אירניה-קלי.

החופים הכי יפים בעולם שלא שמעתם עליהם
מקור

החוף הכי יפה בדרום אפריקה - בלוברגסטרנד, קייפטאון

השם הארוך של חוף קייפטאון הפנומנלי מתרגם ל"חוף מול הר הכחול". רצועת חול לבן מתרבית לאורך כל החופים של 48 קילומטרים ומפורסמת בכל העולם בנופך המרהיב של הר השולחן, שקם מעל מים כובלטיים של המפרץ. לשחות בחוף הרוחני קר - אך אפשר להנות מראיית גורמביים וגורמביות קיט סרפינג אשר מוסיפים לנוף תמונוגניות. קרוב יותר לקייפטאון נמשיך אורב המוביל עם מסעדות מודרניות, בהן ניתן לקבל ארוחת צהריים תוך תצפית על נוף הים הבלעדי.

החופים הכי יפים בעולם שלא שמעתם עליהם
מקור

ציוריים ולא נגעים: החופים הכי יפים בעולם והחופים הטובים ביותר באסיה

רבים מהתיירים מאמינים כי החופים הכי יפים בעולם נמצאים באסיה. אנו לא נתווכח - נבחר פשוט את האפשרויות הפחות מוצפנות, עבור התמונות המעוררות ההשראה בעולם.

החוף הכי נופשני ויפה ביותר בתאילנד - קו יאו נוי

אם החופים המרובי העם של פוקט בהכחידו, שבו על סירה רגילה וצא למסע למזרח. במפרץ או פאנגא תמצאו שני האיים, עדיין לא נשדדו מהתשתית התיירותית. המסלול אל רוב החופים יעבור בדרכי חול בלי סימני ריבונות, והסיכוי להתקל במתגוררים אחרים מכל העולם על חול החוף הלבן די קטן. עקב המניעה של התשתית התיירותית, האי קיבל פרסים מ-Conservation International ו-National Geographic Traveler.

החופים הכי יפים בעולם שלא שמעתם עליהם
מקור

החוף היפה ביותר בגואה - אשוום, גואה

חוליית חול נקיים ונוף מהפנט, תשתית בסגנון אסתטי להשקטן בטבע יחד עם הנוף, תוצר מדיד עבור מדינת החופים גואה. בחוף אשוום יש כל מה שצריך - וחסר כל מה שלא נדרש. בעונת התיירות הפחיתה בחול העדן של אשוום אשקלזו צ'ורפא הולכים לשנות בגזעי בים יממה. לאורך רציף חולי החול צומחות פלמים קוקוס צבעניות ואפילו תאים קפיטליים. על החוף עדיף להפזיק מקרא סלעי ים, בהם יש אבנים חדות.

החופים הכי יפים בעולם שלא שמעתם עליהם
מקור

החוף הכי יפה בבירמה - נגאפאלי

הרמת מחנא בירמה, נגאפאלי, עדיין לא מוטרד על ידי נופשנים מכל רחבי העולם. רצועת חול לבן ממוסק נטוי בין הים התיכוני הטורקיז והתעלות ל-3 ק"מ, יוצרת קפיצות ציוריות ומפרקי קטן. בשנת 2016, החוף זכה בתואר "הטוב ביותר באסיה" על ידי Tripadvisor. למרות התרת קיימות של מלונות ומסעדות, גם בעונת הזריחה יש מספיק מקום לנוח, אבל אוהבי שירותי חוף יכולים להזמין מסאז' או לקבל ארוחת צהריים באחת הבתי קפה עם נוף לים.

החופים הכי יפים בעולם שלא שמעתם עליהם
מקור

מצפון לדרום: החופים הכי יפים של רוסיה

רוסיה תופסת מקום רביעי בעולם במספר החופים. התפלאתם? אורך קו החופים של מדינתנו הוא 23000 קילומטרים - ועליו מפולה כמות רבה של חופים, שראויים להיחשב בין הכי יפים בעולם.

החוף הכי יפה בבלטיקה הרוסית - ינטרני, קלינינגרד

החוף הראשון והיחיד ברוסיה כיום שזכה בכבודות העולם - דגל כחול, ממוקם בינו לבין במרץ כ-50 ק"מ מקלינינגרד. החול בים המקרר, אך דק, מאוד נקי, החוף מאובזר היטב, כולל בשילוב לאנשים עם נגישות מוגבלת. מתיירים לא רבים בשטח החוף של קילומטר בפינה זו גם בעונת הװאק.

בונוס נחמד - הזדמנות למצוא קטע עץ הילכלוכ מאחרי סערה.
החופים הכי יפים בעולם שלא שמעתם עליהם
ינטרני בחוף קורש. תמונה: Belikart / Shutterstock

החוף הכי יפה בים השחור - חוף בליאוס, קרים

אם ברצונכם להירחק מההמון ולהישאר לבד עם הטבע הנפלא של קרים, בחירתכם - חוף טארחנקוט. בין הסלעים המוכרים מפוזרים חופים בודדים, אשר בזכות חול הלבן והמים הטורקיזיים, ברורים גם לאחר סערות, קראו להם "המלדיבים של קרים". הקוסה בליאוס שמפרידה בין הים השחור ומפרץ דונוזלאב - בלעד ספק, המקום הציורי ביותר של האזור, וגם בעולם כולו.

בקוסה יש מלון ומחנה תיקון, אך רוב התיירים מגיעים לכאן כיפים, כדי לשהות באוהלים - על פרסת החוף הארוכה של 10 קילומטרים ימצאו מקום עבור כולם.
החופים הכי יפים בעולם שלא שמעתם עליהם
מקור

החוף הכי יפה בחופי האוקיינוס השקט - טריוזרייה, קראיני החוף הכי יפה בחופי האוקיינוס השקט - טריוזרייה, קראיני החוף הכי יפה בחופי האוקיינוס השקט - טריוזרייה, קראיני

רצועת חול נקייה בין הים ואגמות מתוקים מלכתחילה שהייתה אזור גבולי סגור לאורך זמן. חופי מפרץ טריוזרייה גם היום אינם מפוצצים בתיירים ממקומות שונים בעולם, אך מאובזרים היטב - כאן יש מקומות נוחים עם מנגלות ובתי מסודרים לישיבה, פה יש פסטיבלים תייריים שניתן לנסות תפריט מלונות, הבראות, פשוט להישאר מועד למכה רוגעת עם נוף של הסלע המפורסם. להגיע למפרץ ניתן מקרקוב או מורה מונוסטיק, באוטובוס או ברכב על כביש אספלט מול קטע רמש.

החופים הכי יפים בעולם שלא שמעתם עליהם
מקור

אנו מקווים שהמפקח שלנו יעצום אתכם למסעות חדשים בחופי היפים בעולם. כל המידע השימושי והמעניין עבור המטיילים - זמין באתר Travelask.ru.

עורכת: דריה איווניושקינה

בחר את השפה שלך

בחר את המטבע שלך

במידת הצורך, המחירים יומרו למטבע שבחרת ויוצגו במטבע שבחרת. המטבע שבו אתה משלם עשוי להשתנות בהתאם להזמנה שלך, וייתכן גם שתחול דמי שירות.