הרטי בעולם המטבח המלדיבי בצימר Milaidhoo

הרטי בעולם המטבח המלדיבי בצימר Milaidhoo

המסע הגאסטרונומי הייחודי שמציע בית האוכל Ba'theli - המסעדה היחידה בעולם שתפרתה את תפריטה לפי סיפורו האגדי של נתיב המסחר מהודו לים התיכון - דרך התבלינים. שמה של המסעדה "באטלי" מגיע מהשפה המלדיבית דיבה ומשמעו סירה מטעינה מיוחדת, ששימשה באופן מסורתי להובלת תבלינים. במהלך המסע בסירות-באטלים בין האיים, האנשים לא רק סחרו, אלא גם הפיצו ידע על מדינות רחוקות, מסורות ומטבחים בכל המסלול המתפשט של דרך התבלינים.

הרטי בעולם המטבח המלדיבי בצימר Milaidhoo

אשרף איי המלדיבי, המהווה נקודת עבר במסלול הסוחרים הנוסעים מהודו ומאינדונזיה בכיוון לאפריקה ולערב, מהר מאוד התחיל להכיר בגנים מתפרצים מעולם התבלינים, כמו קינמון, הל, כרכום, צייד וזנגביל, ג'ינג'ר ופלפל. והיום, המסורות של אותם ימים מתאוצות ע"י השפים המצטיינים שלנו על אחת כמה וכמה, באי אחד בצוק באה, ששם ממוקמת Ba'theli.

ומבחינה חיצונית, המסעדה תואמת את שמה: כאילו היא מורכבת מתוך שלושה סירות עץ הנחות על גלי טורקיז, כאשר כל אחת מהן - חלל נפרד. הסירה הראשונה - בר לאורחים, שם נעים לשתות אפריטיב ולהתינג את השקיעה. בסירה השנייה ממוקמת מטבח - ללא ספק, המקום העיקרי בו הכל קסום. הסירה השלישית - החלל הראשי של המסעדה, שממנו מגיעים לא רק לאכול, אלא גם לאווירה בלתי נשכחת המדגישה את הענין ומוקפת שמיים מרוסקים בכוכבים.

הרטי בעולם המטבח המלדיבי בצימר Milaidhoo

המסע הגאסטרונומי מתחיל בלונג' עם קוקטייל החותמת והמרענן Parrot Fashion מרום כהה, טיפת ביטר ושמן עץ הדרים עם מיקס מיוחד מחמישה תבלינים. לליווי מושלם למשקה מופנם זה יהיו השקיעה צבעונית, רעש הגלים ונשנושים ממרכזי המקום.

ועכשיו הזמן להעביר ישירות למסעדה. פה מוצעות לאורחים שלוש אפשרויות שונות. בתפריט הדגוסטציה נכללים חמישה מנות מלדיביות עכשוויות, כל אחת מהן - הופשטת של ירושת התרבות של הארכיפלג, מתובלת בהפתעה מצד שף-המטבח, שכיום מבשל משהו חדש כל יום ואינו חוזר על עצמו.

בתפריט à la carte - המציג את הגרסה העכשווית של טעמי מלדיבי המסורתיים בצורת מיני מגוונים, מרקים וסלטים שונים. ולבסוף, תפריט לפי דרך התבלינים, המציע מנות כמו רנדנג בהקמה אינדונזית, תיקה ביריאני הודית וניאמה צ'ומה דרוםאפריקאית - הכל עם טאץ' של שרי מלדיבי.

כאן ב- Ba'theli אפשר לשכוח בקלות איזה שנה זו עכשיו, ולהעביר עצמך לכמעט 5,000 שנה אחורה, לאותן ימים כאשר המלדיבים לא היו אחד מאתרי הנופש הפופולריים ביותר בעולם, אלא מרכז מסחרי חשוב. שבו בנוחות ליד שולחנך בסירה שלך - אנו מתפלגים!

הרטי בעולם המטבח המלדיבי בצימר Milaidhoo

אודות MILAIDHOO MALDIVES

אי מילאידהו, איי המלדיבים - הינו מועדון אי בגודל קטן, אשר מאפיין אותו היא המחויבות למסורות מקומיות. 50 וילות מודרניות עם בריכה, בנויות על ידי אדריכל מקומי בסגנון המלדיבי המסורתי, מצוידות בכל מה שנדרש לחופשה בלתי נשכחת. לכל אורח יש עוזר אישי שימלא כל בקשה. בין הפנאי - סוגי ספורט אמים במים, יוגה בזריחת השמש וצלילה באתרי שוק המדהימים.

הגאווה המיוחדת של Milaidhoo היא המטבח: כאן ממוקמים שלושה מסעדות ברמה עולמית, כולל אחת בנויה בצורת שלושה סירות מלדיביות מסורתיות Ba'theli. תפריט המסעדה מבוסס על מנות מלדיביות מסורתיות, ורבות המתכונים עולים לתקופת נסיעות דרך ימית של דרך התבלינים.

מילאידהו - זהו ממלון מלדיבי אמיתי בו מילה "לוקס" מרוויחת גוונים חדשים. טבע פנטסטי, מטבח מצוין ואווירה רומנטית: טיולים עם דולפינים בשקיעה ופיקניקים על חוף חולי מבודד... במקום המהפנט הזה, מתגשמים כל הרצונות!

בחר את השפה שלך

בחר את המטבע שלך

במידת הצורך, המחירים יומרו למטבע שבחרת ויוצגו במטבע שבחרת. המטבע שבו אתה משלם עשוי להשתנות בהתאם להזמנה שלך, וייתכן גם שתחול דמי שירות.